Opinie, Światopogląd

O karze śmierci - ostatni, długi wpis

26 lutego, 2008 o 20:43:38 Dodaj komentarz Poziom: 0 Permalink

Kara śmierci jest bardzo kontrowersyjną kwestią w społeczeństwie. Stosowania najwyższego wyroku zabrania, z niewiadomych przyczyn, Wspólnota Europejska czy ONZ – również [kuriozum] w stanie wojny. Jest to o tyle dziwne, że na zabiegi aborcyjne patrzą bardzo przychylnym wzrokiem. Tymczasem dotarłem do badań, przeprowadzanych przez „Gazetę Wyborczą” - wynik jest bardzo przychylny dla kary ostatecznej. 63 procent ankietowanych jest za karą śmierci, a zaledwie 31 jest przeciwko. Zdania nie ma 6 procent respondentów. Skoro zachwalające demokrację PiS, PO i LiD uważają, że najlepiej słuchać ludu, niech postąpią zgodnie z wolą obywateli. W Polsce ostatni tego typu wyrok został wykonany w roku 1988. W 1990 r. na wniosek posła Unii Demokratycznej, Jana Marii Rokity zastosowano amnestię kary ostatecznej. Całkowicie zniesiono ją w roku 1998. Nie bójmy się powiedzieć – na tym człowieku ciąży los ludzi pomordowanych przez hordy wypuszczonych z więzień zbirów. Rok później zwolennicy kary śmierci związani z Unią Polityki Realnej zebrali 140000 podpisów na rzecz jej przywrócenia. Sejm nie raczył zająć się tą sprawą. W 2004 roku Prawo i Sprawiedliwość złożyło wniosek o przywrócenie kary śmierci, propozycję tą odrzucono większością głosów.

PO PIERWSZE: ODSTRASZAJĄCE DZIAŁANIE
Kara śmierci stosowana jest w wielu krajach i sprawdza się to znakomicie. Na przykładzie Stanów Zjednoczonych, stany w których przywrócono karę śmierci wyraźnie zmniejszyła się przestępczość. Nawet znany ze sprzeciwu wobec takiego sposobu wymierzania sprawiedliwości „New York Times” przyznał, że o kara ostateczna działa odstraszająca. Dobitny jest tutaj cytat profesora Naci'ego Mocana z Uniwersytetu Stanowego w Luizjanie. – Osobiście jestem przeciwnikiem kary śmierci, ale fakty mówią same za siebie. Uczciwość nie pozwala mi zachować milczenia: tak, kara śmierci ratuje ludzkie życie – powiedział prof. Mocan „Rzeczpospolitej”. Według naukowców pozwala ona ocalić od trzech do osiemnastu istnień ludzkich. Najniższym wskaźnikiem mordów może pochwalić się stan Teksas. Tam właśnie, karę śmierci wykonuje się najszybciej i najczęściej. Kolejnym przykładem jest Nowy Jork. Po ponownym wprowadzeniu tego rodzaju wymierzania sprawiedliwości liczba morderstw spadła o, bagatela, 65 procent. To nie jest przypadek. Dlatego mamy tutaj do czynienia z kompletnym oślepieniem „postępowej” Europy. Socjaliści z Wspólnoty Europejskiej uważają, że trzeba chronić życie. Szkoda, że trudno im to zrozumieć, że to właśnie oni i chore przepisy umożliwiają bezkarnie zabijać po wyjściu z więzienia.

PO DRUGIE: SZYBKIE WYJŚCIE Z WIĘZIENIA POWODUJE ŚMIERĆ KOLEJNYCH OSÓB
Mnóstwo osób uważa, że o wiele lepszą karą jest dożywocie, które jest stosowane w obecnych czasach. Jest to rzecz jasna mit. Na początek statystyka – w krajach Europy zachodniej, uznawanych przez za postępową elitę Wspólnoty Europejskiej, kara dożywotniego pozbawienia wolności trwa [sic!] SIEDEM lat. W Polsce jest nieco lepiej, chociaż morderca niemal zawsze dostaje możliwość opuszczenia więzienia. To, nie zawsze, ale często powoduje, śmierć niewinnych ludzi. Za kratkami, za morderstwo siedział i wyszedł po paru latach Charles Manson. Czym się to skończyło? Kolejnymi ofiarami. Podobnie było w przypadku Johna Wayne'a Gacy'ego, który wyszedł z więzienia w stanie Iowa, po czym zamordował ponad 30 mężczyzn i chłopców. W latach 80. na szczęście tego człowieka stracono. Przed wyrokiem powiedział, że nie przywróciłby do życia żadnej z zamordowanych ofiar. Przykłady bezwzględnych morderców, którzy nie czują skruchy po swoich zabójstwach, tacy jak Krzysztof Gawlik [wyjdzie po 40 latach] czy Aleksander Piczuszkin tylko utwierdzają w przekonaniu, że kara śmierci jest jedynym dobrym rozwiązaniem. Kolejny przykład, bardzo ciekawy w dodatku – Jack Unterweger, pół-Austriak, pół-Amerykanin. Został skazany na w 1976 r. za zabójstwo prostytutki. Warunkowo wyszedł w 1990 r, uznany za wzór resocjalizacji, brał udział w różnorakich programach typu talk-show. Okazało się jednak, że znakomicie się kamuflował, bo zabijał dalej. W tym samym czasie pisał reportaże o własnych morderstwach. Zdemaskowano go w 1991 r. po wyniku badań DNA. Podobnie było z Kennethem McDuffem [karę śmierci zamieniono na dożywocie, wypuszczono go za dobre sprawowanie, po czym dalej mordował] czy Albert Fish. Warto więc, zastanowić się, czy warto poświęcać życie innych, niewinnych ludzi poprzez wypuszczanie zbrodniarzy na wolność. Strach pomyśleć, co może się dziać w Polsce za parę lat, gdy skończą się wyroku dla gangsterów i mafiosów powiązanych z gangami wołomińskim czy pruszkowskim.

PO TRZECIE: SPRAWIEDLIWOŚĆ
Jest to jeden z ważniejszych argumentów potwierdzających słuszność stosowania kary śmierci. Znana łacińska sekwencja 'volenti non fit iniura' – chcącemu nie dzieje się krzywda ma tutaj swoje potwierdzenie. Nie da się ukryć, że większość popełnionych mordów jest wykonana z premedytacją, a wykonawcy nie są niepoczytalni. Zazwyczaj zeznając nie żałują swoich występków. Dlatego dziwi mnie upór środowisk lewicowych i centrowych do wykonywania kary ostatecznej. Nikt nikomu nie każe mordować, gwałcić itd. Przestępca sam się na to decyduje i musi ponieść konsekwencje swojej decyzji. Żadną karą nie będzie pobyt w więzieniu i życie za pieniądze podatników. W tym przypadku, w moim przekonaniu, powinno być zastosowane prawo talionu, a więc “oko za oko, ząb za ząb”. Powiedzmy sobie szczerze – nawet taka kara nie będzie sprawiedliwa. Ukarany zostanie morderca, ofiary nikt nie wskrzesi. Spowoduje to jednak chociaż szczyptę rekompensaty rodzinie oraz przyjaciołom ofiary.

PO CZWARTE : FINANSOWANIE ZŁOCZYŃCY
Skandaliczne jest, że ból w postaci straty bliskiego nie jest jedyną stratą dla rodziny i znajomych poszkodowanego. Utrzymanie więźnia kosztuje, i to dość sporo. Dlaczego podatnicy muszą utrzymywać mordercę, który niemalże na pewno nie zostanie zresocjalizowany? W Polsce miejsc pracy nie jest za dużo, dlatego zatrudnianie takich ludzi w nawet najgorszego typu pracach byłoby nie na miejscu. Co prawda warunki w polskich więzieniach nie są jakieś olśniewające, to mimo wszystko nie wyglądają również źle. Osadzeni mają całkiem dobre życie, za darmo otrzymują posiłki, pomoc medyczną, porady psychologa oraz wizyty duchownych. Nie można zapomnieć o popełnionych czynach. Koszt utrzymania oraz pilnowania takiego więźnia jest zdecydowanie większa niż mógłby on wypracować, na przykład, w kamieniołomach.

PO PIĄTE: KARA ŚMIERCI JEST UZNAWANA PRZEZ RELIGIE ŚWIATA
Wbrew powszechnym opiniom stanowisko największych religii świata jest dość przychylne dla kary śmierci. Katechizm Kościoła Katolickiego wyraźnie mówi o możliwości takiego rozwiązania. Znalazłem parę interesujących wycinków z KKK: “Obrona dobra wspólnego wymaga, aby niesprawiedliwy napastnik zpstał pozbawiony możliwości wyrządzania szkody. Z tej racji prawowita władza ma obowiązek uciec się nawet do broni, aby odeprzeć napadających na wspólnotę cywilną powierzoną jej odpowiedzialności. “, a także “Wysiłek państwa, aby nie dopuścić do rozprzestrzeniania się zachowań, które łamią prawa człowieka i podstawowe zasady obywatelskiego życia wspólnego, odpowiada wymaganiu ochrony dobra wspólnego. Prawowita władza publiczna ma prawo i obowiązek wymierzania kar proporcjonalnych do wagi przestępstwa. “. Cytuję dalsze fragmenty: “Kiedy tożsamość i odpowiedzialność winowajcy są w pełni udowodnione, tradycyjne nauczanie Kościoła nie wyklucza zastosowania kary śmierci, jeśli jest ona jedynym dostępnym sposobem skutecznej ochrony ludzkiego życia przed niesprawiedliwym napastnikiem.”. Również Biblia nie wyklucza stosowania kary ostatecznej. Religie judaistyczne oraz muzułmańskie są również do kary śmierci nastawione przychylnie.

Pięć, jakże różnych, zalet. Pięć zalet, które w moim przekonaniu przyćmią wady. Pięć powodów, dla których według mnie kara ostateczna winna zostać przywrócona. Z pierwszą nie dyskutują nawet socjaliści czy grupa “kobiet” zwanych feministkami. Nawet Magdalena Środa, która wyznaje światopogląd lewicowy, żeby nie powiedzieć lewacki, przyznała, że pod tym względem sąd ostateczny nad mordercą jest rozwiązaniem dobrym. Przy drugim argumencie, zapewne nikt nie powinien dyskutować. Przytoczyłem solidne argumenty, oparte zarówno na mojej wiedzy [nie ukrywam, że karą śmierci i jej konsekwencjami zajmuje się już od dłuższego czasu], jak i znalezionej z źródłach książkowych i internetowych. Nazwiska takie jak Gacy, Pichuszkin czy Unterweger powinny zostać zapamiętane. Trzeci argument: nieco trudniejszy do “wpojenia” przez sceptyków. Moim zdaniem, każda morderca zasługuje na śmierć. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej sprawiedliwe. Wad dożywocia jest mnóstwo, niektóre podałem wcześniej. Są nimi z całą pewnością – szybkie wyjście na wolność, możliwość ucieczki stosunkowo dobre warunki więzienne, życie “za darmo”, a z wszelkimi uniedogodnieniami można się pogodzić. Po paru latach więzień przywyczaja się do nowych warunków i nie odczuwa skutków. Tym samym, nie jest możliwa resocjalizacja, która przecież w Polsce jest na strasznie niskim poziomie. Czwarty powód – koszta. Nie widzę powodu, dla którego obywatele, w tym RODZINA POSZKODOWANEGO miałaby utrzymywać zbira, który bez sumienia usunął ich krewnego. Ostatni argument jest ważny dla osób religijnych. Odniosłem się głównie do Kościoła Rzymsko-katolickiego, trudno żeby było inaczej, jest to wyznanie wiodące. Warto wspomnieć jednak o Islamie czy Judaizmie. Zwolennikiem kary śmierci był m.in. św. Tomasz z Akwinu.

Ciekawe wpisy o karze śmierci przeczytasz również:
Poprzednia, krótka notka mojego autorstwa
Zdaniem Ethana

Komentarze do wpisu

Możesz śledzić odpowiedzi poprzez kanał RSS. Możesz dodać komentarz lub zostawić ślad (trackback) ze swojego bloga.

#

Ojciec karmiący.

wpis jest za długi;) bo jest za długi. to nie jest nowa dyskusja. i nie trzeba wszystkiego mielić przez maszynkę do mielenia mięsa. byłem zwolennikiem kary śmierci, no ale byłem. każdy błąd podważa jej zasadność. kiedyś tego nie rozumiałem, teraz to rozumiem. chcesz polemizować z błędem, masz prawo. też polemizowałem.

26 lutego 2008, 21:04:11

#

Aciddrinker

Nie polemizuję z błędem. Tylko – przez wypuszczonych z więzień morderców ginie około 8 osób rocznie. A ile było takich pomyłek. W USA w XX wieku jedna. Chyba jest różnica, prawda?

26 lutego 2008, 21:06:06

#

Ojciec karmiący.

jest. masz dane na temat tego ile zostało zgładzonych niewinnych osób?

26 lutego 2008, 21:07:46

#

Aciddrinker

Czytałem, bodajże na witrynie Kary Śmierci, że był jeden udowodniony przypadek. Nazwiska nie przypomnę sobie, ale gdzieś można to znaleźć. Oczywiście, że pomyłki się zdarzają i jest to wada kary śmierci. Ale trzeba wybrać mniejsze zło

26 lutego 2008, 21:09:14

#

Ojciec karmiący.

w przypadku życia ludzkiego lub nie życia nie ma mniejszego zła. marzy mi się doskonała policja, która wszystko potrafi zbadać. ale takiej nie ma. czytałem ostatnio wywiad z kolesiem niewinnie oskarżonym i skazanym na karę śmierci. jako pierwszy wykorzystał możliwość zbadania materiału DNA i wyszedł. teraz jeździ po świecie i orenduje. mnie przekonał.

26 lutego 2008, 21:14:53

#

Ethan

no chyba 1 śmierć jest „lepsza” (jakkolwiek to brzmi) od 8?
zakładamy żę te wszystkie osoby są niewinne.

26 lutego 2008, 21:16:07

#

Ojciec karmiący.

błąd polega na tym, że jeśli skażesz osobę niewinną, te 8 i tak zginie, bo morderca jest na wolności. to razem czyni 9.

26 lutego 2008, 21:17:25

#

Ethan

Te 8 to liczba osób zabitych przez to, że umożliwiono to osobom, na których nie wykonano wyroku kary śmierci – więc tego nie można raczej sumować. Albo – albo. W końcu gdyby tego człowieka pozbawiono życia, to ci niewinni by wciąż żyli.

26 lutego 2008, 21:18:44

#

Aciddrinker

>>czytałem ostatnio wywiad z kolesiem niewinnie oskarżonym i skazanym na karę śmierci. jako pierwszy wykorzystał możliwość zbadania materiału DNA i wyszedł.
Ale wyszedł. mamy obecnie coraz większe możliwości zwalczania błędów sądowych. Mamy nowoczesne technologie, DNA... Nie jest tak, że błędy się zdarzają non stop.

>>te 8 i tak zginie, bo morderca jest na wolności.
Ojciec Karmiący nie przeczytałeś chyba dokładnie:
„Według naukowców pozwala ona ocalić od trzech do osiemnastu istnień ludzkich.”

26 lutego 2008, 21:19:26

#

Ojciec karmiący.

i naprawdę jest tak albo – albo? spalić na krześle elektrycznym kogoś niewinnego? no to nie ma w sumie o czym gadać.

Drogi Aciddrinker: przeczytałem bardzo dokładnie, przeczytaj wymiane komentarzy i to do czego się odnoszę:)

26 lutego 2008, 21:22:34

#

Ethan

Jak juz Aciddrinker wspomnial, dzis ryzyko popelnienia bledu jest znacznie mniejsze. Zreszta nie wiem czy zrozumiales, bo piszesz 8+1=9, a to jest bez sensu – w koncu albo jesli zabojca zginie, to ludzie przezyja – wiec jakie 9?

26 lutego 2008, 21:23:33

#

Ojciec karmiący.

Ethan napisałeś: „no chyba 1 śmierć jest „lepsza” (jakkolwiek to brzmi) od 8?”

zakładasz, że nie skazany morderca popełni samobójstwo? to razem z niewinnie skazanym daje już 10:) kurde, chłopaki…:)

26 lutego 2008, 21:26:14

#

Aciddrinker

>>i naprawdę jest tak albo – albo? spalić na krześle elektrycznym kogoś niewinnego? no to nie ma w sumie o czym gadać.
Niestety taka jest rzeczywistość. DLA MNIE mniejszym złem jest jedna pomyłka na paręnaście lat niż śmierć 8 osób co roku z rąk morderców.

26 lutego 2008, 21:27:49

#

Ethan

ee rotfl?

Sa 2 opcje:

albo 1 smierc niewinnego czlowieka poprzez kare smierci
albo 8 smierci niewinnych ludzi zamordowanych przez przestepce, ktory nie zostal skazany na smierc.

ALBO ALBO. Albo zginie 1, albo zginie 8.
Dlatego ‘9’ jest absrurdem, bo przeciez nie moze jednoczesnie zamordowac i sam zostac skazany (mowimy o sytuacji gdzie przestepca morduje juz po skazaniu!)

A ta dziesiatka to juz nie wiem kompletnie skad ja wytrzasnales O.o

26 lutego 2008, 21:29:39

#

Bartini

Kłamiesz, mówiąc, że UE zabrania stosowania kary śmierci.

26 lutego 2008, 21:32:15

#

Aciddrinker

?
z tego co wiem to WE [UE jeszcze nie istnieje] zabrania stosowania KŚ.

26 lutego 2008, 21:34:44

#

Ojciec karmiący.

Aciddrinker: mam nadzieję, że jeszcze to przymyślisz. wyobraź sobie, że ktoś o moim kształcie i posturze dokonuje w tej chwili zbrodnie. teraz, kiedy ja piszę do Ciebie te słowa, a moja żona i syn śpią w pokoju obok. a potem ktoś mówi: to ten zwyrodnialec ojciec karmiący i ciach.

Ethan: jest 1 milion opcji. wśród nich ta, że jakiś koleś zabija 100 osób. w między czasie łapie się i zabija 10 niewinnych osób. to jest 110. i tak samo jak w przykładzie który podałeś: zginął 1 niewinnie skazany człowiek. a żyjący morderca na wolności zabija 8 innych osób. to ile jest 1+8?

26 lutego 2008, 21:35:02

#

Ethan

mówiliśmy cały czas o jednym i tym samym mordercy.

26 lutego 2008, 21:35:56

#

Aciddrinker

>>Aciddrinker: mam nadzieję, że jeszcze to przymyślisz.
Wierz mi, długo się zajmowałem kwestią kary śmierci i zdania nie zmienię.

26 lutego 2008, 21:36:43

#

Bartini

Teraz ci tego nie znajdę. Wprost nie jest powiedziane, ale jakiś tam paragraf mówi o „innej karze ustalonej w kodeksie karnym danego państwa” – co oznacza dokładnie tyle, że jeżeli jakiś kraj ma zapisaną w swoim prawie karę śmierci, to może ją wykonywać i WE czy UE nie ma prawa w to ingerować.

26 lutego 2008, 21:37:29

#

Ojciec karmiący.

Ethan: zgadza sie. Ty mówiłeś, ze jak sie rozwali kolesia to uratuje sie średnio 8 osób. a ja mówię, jak rozwali się złego to jest 9 ofiar.

26 lutego 2008, 21:37:42

#

Ethan

Ojciec Karmiacy: i dlatego mamy byc przeciwko karze smierci O.o??!

bartini: ?

„Przywrócenie kary śmierci do systemu polskiego prawa karnego stałoby w sprzeczności z przyjętymi przez Rzeczpospolitą Polską zobowiązaniami międzynarodowymi wynikającymi z podpisanej i ratyfikowanej przez Polskę Europejskiej Konwencji o Ochronie Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, sporządzonej w Rzymie 4.11.1950 r. Integralną część Konwencji stanowi Protokół 6 sporządzony w Strasburgu 28.4.1983 r., ratyfikowany przez Polskę (Dz. U. z roku 2001, Nr 23, poz. 266), stanowiący w art. 1 że: „Znosi się karę śmierci. Nikt nie może być skazany na taką karę ani nie może nastąpić jej wykonanie”.”

26 lutego 2008, 21:38:51

#

Ojciec karmiący.

Ethan: skoro brak Ci szcunku dla ludzkiego życia, to rzeczywiście nie ma powodu:D

26 lutego 2008, 21:40:18

#

Ethan

No wybacz, rownie dobrze moge powiedziec, ze Tobie brak szacunku dla zycia 100% niewinnych ludzi, a tych zycie traci ZDECYDOWANIE wiecej niz tych, ktorzy gina w wyniku pomylki. Pozwalasz im zyc w strachu, panice, i wiecznym chowaniu sie.

26 lutego 2008, 21:41:49

#

ike

Dokładnie. Złapią nie tego co trzeba i będzie 8 (tych co miano uratować bo zginie „zły”) + 1 (teco co niby jest „zły”). W sumie logiczny wywód. Problem polega na tym, że cały czas opieramy się na statystykach, a te oczywiście kłamią.

Osobiście jestem przeciwny karze śmierci, bo moim zdaniem takie osoby powinny ściągać azbest z budynków, pracować w kamieniołomach i ogólnie mieć bardzo ciężką pracę, a nie siedzieć w więzieniu i grać w bilarda.

KS to skomplikowana sprawa i każdy może mieć swoje zdanie na ten temat.

Ale wpis ciekawy.

26 lutego 2008, 21:55:13

#

ike

Ethan: to kwestia etyki. Ty byś zabił nawet niewinną osobę, by chronić innych. Ojciec nie ma takiej pewności.

Skoro jesteśmy w stanie zabić niewinnego „w imie sprawy” to już niewiele nam świętości zostaje, prawda?

26 lutego 2008, 21:56:40

#

Aciddrinker

ike – dziękuję za spostrzeżenia…
Pytanie tylko, że skoro w Polsce nadal nie mamy nadmiaru miejsc pracy, czy jest sens zatrudniać na stanowiska więźniów.

26 lutego 2008, 21:57:12

#

Ethan

Porównajcie to do sytuacji takiej życiowej.

Masz broń, i zabójca ma broń. Możesz zabić zabójcę i utrzymać przy życiu niewinnych ludzi – zabijając człowieka, który chciał zamordować; albo możesz też działać zgodnie z własną etyką – zostawić zabójcę przy życiu i dać umrzeć tym 8 osobom. Każdy zadziała wg swoich wartości.

26 lutego 2008, 22:00:19

#

Ethan

/ edit /

dziś jest taka sytuacja że pracodawca już poszukuje pracowników, a nie odwrotnie – więc argument raczej nietrafiony.

26 lutego 2008, 22:01:02

#

ike

Aciddrinker: a to już temat na osobną rozmowę. Chociaż nie uważam, by więźniowie tak mocno kradli rynek pracy… Może nawet wybdowaliby nową fabrykę i byłyby nowe mejsca pracy dla praworządnych.

Ethan: Jaki zabójca? Skąd mam wiedzieć, że to zabójca? W obronie własnej – imvho – pewne działania powinny być dozwolone. Ale samosądy już nie.

26 lutego 2008, 22:05:47

#

Arietta

Chyba wolałabym, gdyby sumowały się wyroki, np. 300 lat i bez możliwości wcześniejszego wyjścia za ‘dobre sprawowanie’.

26 lutego 2008, 22:06:05

#

Ethan

/edit – mieszają mi się nicki :] /

ike mówię o sytuacji w której wiadomo, zę człowiek jest mordercą, bo np. przed chwilą kogoś zamordował i teraz celuje do kolejnych osób. Obrona konieczna tu nie bedize samosadem. Arietta: tak, jesli chodzi o dozywocie to jest najpiekniejsza rzecz wieznia pod sloncem – taki czlowiek jest juz ZUPELNIE bezkarny.

26 lutego 2008, 22:09:00

#

Aciddrinker

I jeszcze mała ciekawostka o więzieniach w Europie.
Oto jak wyglądają niektóre więzienia w Europie:
http://nczas.com/europa/piecogwiazdkowe-wiezienie-europa-niewiescieje-ciag-dalszy/
http://nczas.com/europa/luskusowe-wiezienie-europa-niewiescieje-zdjecia/

26 lutego 2008, 22:13:52

#

ike

Arietta: ale wyroki się sumują. Ale rzeczywiście istnieje zawsze możliwość apelacji o skrócenie czasu wykonywania kary.

26 lutego 2008, 22:14:20

#

ike

Aciddrinker ;-) to austriackie jest znane i ciężko tam dostać miejsce. I akurat to więzienie nie jest dla takich więźniów co mordują i dostają KS albo dożywocie. To jest widoczna manipulacja!

:-) Tam siedzą Ci od alimentów i od fałszerstw. Ale racja, że i tak maja za dobrze.

26 lutego 2008, 22:16:20

#

Ethan

Ludzie, niejeden czlowiek, bezdomny marzylby o takiej ‘karze’

26 lutego 2008, 22:16:54

#

Arietta

Takich wsadzić do polskiego więzienia. Zaraz by przestali wyrządzać jakiekolwiek zło.

26 lutego 2008, 22:17:17

#

ike

Arietta: no i znów niekoniecznie. W obecnej chwili drobny złodziejaszek w polskim więzieniu tylko stanie się złym. A w takim „luksusowym” to może się nawet czegoś nauczy.

:-) problem z naszą dyskusją jest taki, że wchodzimy na skrajności.

Ok. Ja kończę. Miłego wieczora.

26 lutego 2008, 22:18:50

#

Aciddrinker

To jest bezczelne namawianie do popełnienia przestępstw. Co do kary śmierci to przykre jest to, że zabójcy zamiast podzielić los ofiary, siedzą w najlepsze w więzieniu, grają w karty, jedzą, ogladają TV.

26 lutego 2008, 22:19:09

#

Riddle

Dla mnie liczy się jedynie to, że taka kara odstrasza. (Przeczytałem cały wpis, ale tylko tyle mam do powiedzenia)

27 lutego 2008, 00:12:55

#

Ethan

W tej kwestii też jest różnie – co badanie to inny wynik.

27 lutego 2008, 00:13:19

#

Przemek

Gdyby ktoś miał wątpliwości co na temat kary śmierci mówi Kościół Katolicki to zapraszam:
http://breviarium.blogspot.com/2006/12/kara-mierci-wedug-posoborowizmu-i-wedug.html
http://breviarium.blogspot.com/2007/01/koci-katolicki-o-karze-mierci.html

KK nigdy nie był i nie będzie przeciwny karze śmierci. Jeżeli będzie – to już nie będzie KK tylko jakaś heretycka sekta.

27 lutego 2008, 00:51:06

#

tdudkowski

acidrinker: bez sprawdzania w internecie wiem, ze klamiesz piszac o JEDNEJ osobie zamordowanej przez pomylke w XX W w USA, slyszales o Sacco i Vanzettim? Wiecej informacji tutaj http://en.wikipedia.org/wiki/Wrongful_execution Latwo dajesz sie wprowadzic w blad i pozniej na tych bledach budujesz dosc ryzykowne konstrukcje myslowe. W ogole dane, ktore podajesz brzmia dosc sensacyjnie, niby maja jakies zrodlo, ale nie podajesz go. Mam propozycje – uzupelnij tymi zrodlami (jak je w koncu znajdziesz) haslo „kara smierci” na wikipedii, bo obecnie ich tam brak.

Efekt odstraszania nie jest tak oczywisty i nikt go jeszcze nie udowodnil, zbrodniarze nie kalkuluja na zimno myslac o rodzaju kary, zakladaja ze nikt ich nie zlapie. Dobrym zamiennikiem dla panstwowego morderstwa jest realne dozywocie.

Dajac urzednikom panstwowym prawo do mordowania ludzi sankcjonujemy morderstwo jako metode rozwiazywania problemow, tym bardziej jesli przy tym odwolujemy sie do kwestii kosztow (ze niby taniej jest zabic – co zreszta nie jest prawda), wtedy popieramy to, ze panstwo zabija dla pieniedzy.

27 lutego 2008, 03:54:35

#

tdudkowski

„Najniższym wskaźnikiem mordów może pochwalić się stan Teksas. Tam właśnie, karę śmierci wykonuje się najszybciej i najczęściej. Kolejnym przykładem jest Nowy Jork. Po ponownym wprowadzeniu tego rodzaju wymierzania sprawiedliwości liczba morderstw spadła o, bagatela, 65 procent.”.

Sprawdzmy co z tego jest prawda:
1) Texas wg. http://www.disastercenter.com/crime/US_States_Rate_Ranking.html
ma wskaznik 6.1 (2004) i 6.2 (2005) na 100tys mieszkancow i jest to raczej przecietny wskaznik, daleki od „najnizszego”, co wiecej http://www.disastercenter.com/crime/txcrime.htm nie widze tu korelacji ilosci morderstw z wprowadzeniem ks-u w 1974
2) NY, wskazesz mi tutaj 65% spadek? http://www.disastercenter.com/crime/nycrime.htm ponadto w 2004 NY uznal ks za niekonstytucyjny i nie widze znaczacego statystycznie ruchu w gore od tamtego czasu

27 lutego 2008, 04:51:00

#

czarnobiaua

„Nie bójmy się powiedzieć – na tym człowieku ciąży los ludzi pomordowanych przez hordy wypuszczonych z więzień zbirów.”
Whoa! Idąc tym tropem myślowym to wyobraźcie sobie ile ofiar mają na sumieniu twórcy młotków albo basenów publicznych! Że nie powiem o wynalazcach samochodu!!!

„PO PIĄTE: KARA ŚMIERCI JEST UZNAWANA PRZEZ RELIGIE ŚWIATA”
Przepraszam za emocje, ale tutaj to już ROTFL. Religie świata uznają kamieniowanie, palenie na stosie, ucinanie rąk, wyłupianie oczu oraz popierają mordowanie w imię swoje.

27 lutego 2008, 07:37:36

#

Ethan

nie, winny jest kierowca/pływak/użytkownik młotka, bo to on miał obowiązek zaznajomić się z instrukcją obsługi / nauczyć się jeździć / pływać, kwita.

27 lutego 2008, 09:43:33

#

Ethan

A realne dożywocie powoduje, że więzień staje sie juz NAPRAWDE BEZKARNY.

27 lutego 2008, 09:44:37

#

ike

Ethan: dziwna logika. Czyli jak ktoś został ukarany, albo odbywa karę to jest już bezkarny?

27 lutego 2008, 09:46:55

#

Ethan

Nie, jak ktos jest na dozywociu i dalej morduje, np. w wiezieniu – i gorsza kara i tak go nie czeka, bo przeciez dozywocie to ostatecznosc – to jest bezkarnosc.

27 lutego 2008, 09:47:29

#

ike

:-) w takim wypadku powinien zostać znów ukarany – przeniesienie do więzienia o zaostrzonym rygorze, czy – jak już wspominałem – ciężkie prace fizyczne.

27 lutego 2008, 09:48:24

#

Ethan

O zesz ale kara!!
Praca fizyczna za śmierć niewinnego człowieka – popadamy w SKRAJNY ABSURD! A jesli on dalej bedzie mordowac? To tak bedziesz go przenosic i przenosic, w trupa? Zreszta do zadnych ciezkich prac fizycznych pozniej juz nie zostanie przeniesiony, bo podniosa sie obroncy praw czlowieka z belkotem.

27 lutego 2008, 09:50:06

#

ike

Popadamy w skrajność – tak. Bo podnosisz argument „obrońców praw w człowieka” w tym samym zdaniu w którym argumentujesz użycie kary śmierci. Ironia?

Swoją drogą – przeniesienia więźnia do więzienia o zaostrzonym rygorze ma służyć zakończeniu jego pasji mordowania w więzieniach. Ale oczywiście możesz dalej ciągnąć ten wątek, aż „uznam”, że masz rację i trzeba taką jednostkę uwolnić od tego świata (tylko z powodu zmęczenia tematem i brakiem logicznych argumentów).

Pozdrawiam,

27 lutego 2008, 09:58:04

#

Ethan

„Swoją drogą – przeniesienia więźnia do więzienia o zaostrzonym rygorze ma służyć zakończeniu jego pasji mordowania w więzieniach. „

Ale kto powiedział, że on zna „założenia programowe” tego przeniesienia ^^?
Przecież ten człowiek będzie jeszcze bardziej sfrustrowany.

27 lutego 2008, 09:59:02

#

ike

Ale „założenia programowe” – jak zgrabnie to ująłeś – znają pracownicy takiego więzienia i do ich zadań należy, by się więzień do nich zastosował. Chyba nie tylko więzień ma coś do powiedzenia w tej kwestii, prawda?

27 lutego 2008, 10:01:22

#

Ethan

No i go przeniosą – i co z tego?
Dalej może mordować.

27 lutego 2008, 10:01:54

#

ike

:-) wiesz czym jest ograniczanie wolności? Chodzi o to, by nie mordował.

Ok. Dla mnie koniec takiej sielskiej dyskusji.

Pozdrawiam,

27 lutego 2008, 10:02:57

#

Ethan

Nie można go całkowicie odizolować, bo musi mieć chociażby zapewniony dostęp do usług medycznych i stomatologicznych

pozdrawiam również!

27 lutego 2008, 10:03:41

#

radmen

Acid: na początku napisałeś coś takiego : „Tymczasem dotarłem do badań, przeprowadzanych przez „Gazetę Wyborczą” – wynik jest bardzo przychylny dla kary ostatecznej.”. Z tego co pamiętam to GW wyzywałeś od kłamców itd, dlaczego teraz się na nią powołujesz ?
Ethan: zabiłbyś morderce, ale gdyby miałby być w więzieniu zapewniłbyś mu aż tak dobre warunki sanitarne/medyczne ?
Arietta słusznie zauważyła, że sumowanie kar powinno być wprowadzone i u nas.
Im gorzej taki więzień by się sprawował, tym gorsze cele by otrzymywał + pracę w ciężkich warunkach, która fizycznie mogłaby nieźle mu dowalić. Poza tym takich morderców można wrzucić do jednej celi, jak będą chcieli to sami siebie pozabijają, czyli w tym momencie Ethan mógłby być częściowo usatysfakcjonowany :)

27 lutego 2008, 11:17:30

#

Ethan

Nie przez GW, tylko na jej zlecenie.
Różnica.

„Ethan: zabiłbyś morderce, ale gdyby miałby być w więzieniu zapewniłbyś mu aż tak dobre warunki sanitarne/medyczne ?” – No jasne, przeciez w kazdym wiezieniu przestepca ma prawo do opieki medycznej.

I w zadnym wypadku nie jestem usatysfakcjonowany morderstwami w celi, bo to jest syf.
A co do nakladania sie kar – przeciez jest cos takiego.

27 lutego 2008, 11:21:09

#

radmen

A syfem nie będzie zabicie kolesia w celi śmierci? No nie, tam się ani kropelka krwi nie poleje, ale i tam i tam zginie osoba.
Z tego co wiem w Polsce nie obowiązuje takie prawo. Jeszcze ani razu nie wypadł w sądzie wyrok na karę więzienia na 400 lat. Takie prawo obowiązuje jedynie w USA i UK

27 lutego 2008, 11:23:21

#

tdudkowski

Widze, ze nikt sie nie odniosl do tego, ze wskazalem iz do wsparcia tez na rzecz ks-u uzyto klamstw i to sporych. Moze wciaz szukacie tych zrodel? ;-) Zreszta mniejsza o to.

Teraz glownym argumentem przeciwko realnemu dozywociu stala sie rzekoma „bezkarnosc” wieznia. Jest to durny argument, bo sam chcesz trzymac ludzi calymi latami (czasem kilkanascie lat) po to zeby ich w koncu zabic – i co tutaj ten argument nie dziala? Czym mozesz jeszcze przestraszyc skazanca? Jak mu jeszcze bardziej zaostrzyc kare? Tacy ludzie wlasnie moga zabic tylko po to, zeby mogl toczyc sie kolejny proces i czas do wykonania egzekucji sie wydluzyl. Czemu tak sie nie dzieje? Ano jak widzisz jakos mozna, skazancy sa w izolowanych celach a sluzba wiezienna radzi sobie z nimi. To samo dotyczy skazanych na realne dozywocie.

Wasza zadza mordu bedzie ciekawym materialem do mojego wpisu o ks-ie.

27 lutego 2008, 14:44:13

#

Blase

Nie ma sensu dyskutowac jeszcze raz na ten sam temat, skoro w Twoim wpisie nie pojawil sie zaden nowy argument, ktory moglby przekonac przeciwnika Kary Smierci do zmiany zdania.

27 lutego 2008, 16:18:51

#

Przemek

> Wasza zadza mordu bedzie ciekawym materialem do mojego wpisu o ks-ie.

Podstawowym błąd logiczny przeciwników KS. Z faktu, że KS obowiązuje nie wynika, że będzie stosowana. Być może nie będzie dla kogo, być może nie będzie absolutnie jednoznacznych przypadków itd.

> Teraz glownym argumentem przeciwko realnemu dozywociu stala sie rzekoma „bezkarnosc” wieznia.

Możemy się umówić, że KS nie ma ale więzienie dla tych z KS finansują przeciwnicy KS. Jakim prawem okradasz mnie każąc mi płacić za coś, czego nie chcę/nie potrzebuję/nie popieram? Żeby było zabawnie – to my uchodzimy za zamordystów ograniczających wolność, he he.

27 lutego 2008, 16:58:08

#

Ethan

Mowiac ‘syf’ mialem na mysli raczej balagan, chaos.

27 lutego 2008, 17:14:13

#

tdudkowski

Przemek: Czyli po odrzuceniu klamstw i checi mordu (lukrowanej populistycznymi haslami) pozostalo juz tylko pragnienie mozliwosci zabijania? „Niech bedzie, nie musimy zabijac ale chociaz niech bedzie mozna zabic” sni zwolennik ks-u. Ale dopuszczona przez prawo kara wczesniej czy pozniej zostanie zastosowana i ludzie beda zabijani na zyczenie urzednika panstwowego.

Co zas do finansowania lepiej zmusic kogos do placenia za dozywotnie wyrko niz kazac doplacac do morderstwa i czynic go wspolnikiem zinstytucjonalizowanej zbrodni. Nie sadze zeby zwolenicy ks-u byl uwazani za zamordystow, juz raczej za msciwe i zadne krwi ofiary propagandy strachu.

27 lutego 2008, 17:15:48

#

Ethan

OMG, uważasz, że zwolennicy KŚ napawają się krwią mordercy?

27 lutego 2008, 17:16:47

#

tdudkowski

Ethan: nie wiem czy sie napawacie, czy nie, fakty sa takie, ze chcecie zabijac i z radoscia przytaczacie nawet klamliwe argumenty, zeby uzasadnic te checi. Wedlug mnie to jest obrzydliwe.

Nikt jak dotad nie odniosl sie do klamstw w statystyce i dyskusja schodzi na manowce, wiec jak to jest z tym Teksasem i NY? Czy moze strona http://www.disastercenter.com jest zmanipulowana przez przeciwnikow ks-u?

27 lutego 2008, 17:23:42

#

radmen

tdudkowski: ktoś wspomniał, że statystyka kłamie :)

27 lutego 2008, 17:24:21

#

Aciddrinker

>.Acid: na początku napisałeś coś takiego : „Tymczasem dotarłem do badań, przeprowadzanych przez „Gazetę Wyborczą” – wynik jest bardzo przychylny dla kary ostatecznej.”. Z tego co pamiętam to GW wyzywałeś od kłamców itd, dlaczego teraz się na nią powołujesz ?
Radmen – wierz mi, że jeżeli jest tu coś przekłamane, to tylko na niekorzyść KŚ.

>>Z tego co wiem w Polsce nie obowiązuje takie prawo. Jeszcze ani razu nie wypadł w sądzie wyrok na karę więzienia na 400 lat
25 lat lub dożywocie to najwyższe w polskim ustawodawstwie kary pozbawienia wolności

27 lutego 2008, 18:35:00

#

radmen

Acid: tru, mówię jedynie, że u nas nie ma sumowania kar. Ethan twierdzi (no chyba, że źle zrozumiałem), że jest inaczej

27 lutego 2008, 18:36:13

#

Przemek

> Co zas do finansowania lepiej zmusic kogos do placenia za dozywotnie wyrko niz kazac doplacac do morderstwa i czynic go wspolnikiem zinstytucjonalizowanej zbrodni.

Może lepiej – może nie, nie dla wszystkich to takie jasne. Pomijam, że zmuszanie kogokolwiek do czegokolwiek jest nieetyczne. KS musi być obecna ze względu na stopniowanie kary, żeby nie było absurdów typu wielokrotne dożywocie. Zresztą np. w Skandynawii nawet skazanym na dwukrotne dożywocie można wyjść po 9 latach. Bzdura na bzdurze.

Co do zinstytucjonalizowanej zbrodni – jak mniemam jesteś konsekwentny i przeciwny również tzw. aborcji?

27 lutego 2008, 19:46:01

#

Arietta

Wplątujecie tutaj wątek finansowania więzień. To zupełnie inna bajka. A więźniowie swoją drogą mogliby ‘musieć’ odpracować swoje utrzymanie.

27 lutego 2008, 20:12:33

#

tdudkowski

No to jak stopniowanie musi byc, to czemu zatrzymywac sie na zwyklym ks-ie? Dajmy publiczna egzekucje poprzedzona torturami, albo powieszenie ze spaleniem ciala i rozrzuceniem prochow na rozdrozach, mozliwosci jest wiele. Piszac o realnym dozywociu mialem na mysli sytuacje, w ktorej skazaniec siedzi do usranej smierci i nie ma szansy na wyjscie, chyba ze okaze sie niewinny. Niektorych ludzi nalezy trwale izolowac od spoleczenstwa.

Co zas do zinstytucjonalizowanej zbrodni – na ktorej korzysc wciaz nie widze zadnych argumentow, poza klamstwami – jest to dyskusja o ks, a nie o tym jak bardzo konsekwentne mam w Twojej opinii poglady. Nie zmieniajmy tematu, lepiej znajdzcie w koncu jakies dane, ktore by wspieraly stosowanie ks. Tak samo jednoznaczne, ale tym razem niezalgane.

27 lutego 2008, 22:58:20

#

Przemek

> A więźniowie swoją drogą mogliby ‘musieć’ odpracować swoje utrzymanie.

Jak dla mnie możemy wydzierżawić kilka opuszczonych lagrów gdzieś na Syberii i niech tam odbywają wyroki, będzie znacznie taniej. Bodaj Niemcy zaczęli tak już robić – dzienny kosztu utrzymania tam wynosi ok. 150 euro, jeśli dobrze pamiętam, w ojczyźnie – 3x tyle. I jaki efekt psychologiczny! Miesiąc kurortu na Syberii i resocjalizacja jak się patrzy.

27 lutego 2008, 23:04:30

#

Arietta

Przemek: Słyszałeś o ośrodkach, w których zarabia się na swoje utrzymanie? Hoduje roślinki, zwierzęta.. nie trzeba specjalnie płacić...

27 lutego 2008, 23:06:15

#

kraviec

Przebiłem się przez cały wpis oraz komentarze, więc dorzucę swoje 0,03 PLN. Ja niestety nie jestem zwolennikiem KS. Uważam, że każdy winien dostać drugą szansę, mieć możliwość poprawy. Nawet najgorszy skazaniec winien być resocjalizowany, a nóż się uda, może coś się stanie i nagle zrozumie swoje czyny. KS nie daje takiej możliwości.

Co prewencyjnego działania KS. Ona nie jest wg mojej opinii środkiem zapobiegawczym, gdyż jakby to ująć nie leczy przyczyny, tylko skutki wyboru człowieka. Gdyby usprawnić działanie policji, zwiększyć ilość patroli oraz skuteczność wymiaru sprawiedliwości, prawdopodobnie przestępczość by malała.

Również należało by pracować nad mentalnością społeczną. Ilu z Was było świadkiem, brało udział albo choćby słyszało o ludzkiej znieczulicy, gdy na pełnym ludzi przystanku (czy innym miejscu publicznym) ktoś jest katowany za to, że nie oddał po dobroci telefonu komórkowego etc, a wszyscy jak jeden mąż nagle patrzą na rozkład jazdy, oglądają przepiękne niebo nad miastem, albo nowy billboard po przeciwnej stronie ulicy. Ludzie chcą zabijać morderców, bo nie oni by to robili tylko sąd (poprzez wyrok) i kat, więc można umyć rączki, ale nie chcą zareagować w/w przeze mnie sytuacji, twierdząc że się bali, że sami mogli zostać pobici etc. (bo 3-4 dorosłych facetów nie dało by rady 2 smarkaczom).

Kończąc wywód, nie jestem zwolennikiem KS, bo powtórzę to jeszcze raz, ona nie w mojej opinii nie leczy przyczyn tylko skutki.

28 lutego 2008, 10:27:35

#

Przemek

> Ja niestety nie jestem zwolennikiem KS.

Też ubolewam, ale możesz to zmienić – wyżej masz wystarczające argumenty by zmienić poglądy. Żadna kara nie leczy przyczyn, to chyba jasne dlaczego?

> Ludzie chcą zabijać morderców, bo nie oni by to robili tylko sąd (poprzez wyrok) i kat, więc można umyć rączki, ale nie chcą zareagować w/w przeze mnie sytuacji, twierdząc że się bali, że sami mogli zostać pobici etc. (bo 3-4 dorosłych facetów nie dało by rady 2 smarkaczom).

Bzdura, nikt nie chce zabijać (poza tymi, których skazywać należy na KS, taki paradoks) ale to nie jest żaden argument. Kraść nie wolno – państwo kradnie, kłamać nie wolno – państwo kłamie, łamać prawa nie wolno – państwo łamie. Dlaczego niby nagle państwo ma nie móc zabijać niewygodnych dla siebie? I tak to robi, służby specjalne eliminują niewygodne persony, ostatnio pewnie mniej bo czasy spokojnieją i metody inne, bardziej jawne, ale robili tak i Niemcy z komuchami z RAF i Amerykanie.

> Słyszałeś o ośrodkach, w których zarabia się na swoje utrzymanie? Hoduje roślinki, zwierzęta.. nie trzeba specjalnie płacić...

Szczerze mówiąc nie słyszałem by więźniowie gdziekolwiek utrzymywali siebie samych, to za duża kasa by mogli sami zarobić. Za to bardzo dobrze sprawdzają się więźniowie (ci z lżejszymi wyrokami i nie recydywa, oczywiście) jako pracownicy. W Polsce jest sporo firm zatrudniających tak min. w budownictwie. Pracownik idealny – nie przychodzi pijany, nie spóźnia się, praca to dla niego nagroda więc zasuwa jak robocik i jest karny, by nie stracić przywileju. W dodatku płacić można mu co najwyżej 1/2 najniższej, jeśli pamiętam dobrze, a państwo pomaga opłacać za niego ZUS-y itp. duperele.

Ale najważniejsze – ma zajęcie i nie uczy się w więzieniu fachu.

28 lutego 2008, 16:57:11

#

Arietta

Kraviec: heh możliwość poprawy.. bzdura totalna do kwadratu… nie myślałam, że ktoś jeszcze w takie cuda wierzy… w Boga też wierzysz?:)

A co o znieczulicy. Sam nie obronisz, więc niby dlatego każe zabić winnych katom? Mój komentarz.. j.w.

28 lutego 2008, 16:59:58

#

rozie

Tak nawiasem, skoro o dożywociu mowa (a może oczekiwaniu na KŚ?) to polecam film o rosyjskich więźniach odbywających tę karę (i chorych przy okazji na nieuleczalną odmianę gruźlicy). Był na jakimś przeglądzie dot. więźniów, niestety tytułu nie pamiętam, zapewne jest do ściągnięcia via p2p i chyba nie będzie to specjalnie nielegalne, bo na przeglądzie z czegoś podobnego leciało…
Jeśli chodzi o mnie to co do KŚ mam ambiwalentne uczucia. Możliwość nadużywania przez państwo dla celów politycznych i ew. pomyłek (które nie zdarzają się raz na wiek, niestety; niewinny potrafi się przyznać, nawet…) to spore minusy.

28 lutego 2008, 19:32:08

#

daromar

znalazłem coś na temat skazanych w Rosji, artykuł o Chodorkowskim

28 lutego 2008, 19:42:59

#

Michal

Lektura Zielonej Mili daje do myślenie.

28 lutego 2008, 20:05:35

#

kraviec

@Arietta: Tak wierzę w to, czy to źle że uważam że ludziom należy ufać oraz dać drugą szansę (czy skorzysta to inna kwestia). Mam się przez to czuć gorszy (bo w sumie tak odebrałem ten komentarz)? Tego o Bogu pozwolę sobie nie komentować w ogóle.

@Przemek: Fakt, wszyscy kradną, mordują i łamią prawo więc róbmy jak wszyscy, przecież mamy społeczne przyzwolenie. O takie podejście mi właśnie chodziło.

28 lutego 2008, 21:40:01

#

Arietta

Kraviec: przepraszam, to było poniżej pasa.. i nieprzyjemne.
Nie wiem, czym masz jakiekolwiek pojęcie o psychice psychopatów.. oni się nie poprawiają nigdy.
Pomyliło Ci się ze zwykłymi mało znaczącymi przestępcami.

28 lutego 2008, 22:11:29

#

Przemek

> Lektura Zielonej Mili daje do myślenie.

Że cuda są możliwe? Stary, katolicy wiedzą to od 2000 lat.

> Fakt, wszyscy kradną, mordują i łamią prawo więc róbmy jak wszyscy, przecież mamy społeczne przyzwolenie. O takie podejście mi właśnie chodziło.

Ja tylko wykazuję niekonsekwencję przeciwników KS. Zupełny brak argumentów a upór (żeby nie powiedzieć dosadnie) godny fundamentalisty islamskiego. I te cudowne przeobrażenia – człowiek z karą śmierci = człowiek, człowiek w macicy = płód. Człowieka zabić nie można – płód to nie człowiek więc się rozumie. Straszne.

28 lutego 2008, 22:34:08

#

ike

Przemek: już abstrahując od tak pokrętnej logiki (i własnym brakiem argumentów), to chciałbym zaznaczyć, że jestem przeciwny aborcji tak samo jak karze śmierci.

I katolicy o cudach wiedzą trochę dłużej niż 2000 lat…

28 lutego 2008, 22:36:43

#

panq

1: tak.
2: tak.
3: tak, ale zrobię Pan błędy.
4: tak
5: tak.

Błąd: Ukaranie śmiercią mordercy NIE JEST „szczyptą remkompensaty”. Byłoby nią tylko i wylącznie wskrzeszenie ofiary. Prosty przykład: przestępca zniszczył moje HiFi. W mysl prawa „oko za oko…” niszczmy HiFi przestępcy. Czy jest to dla mnie rekompensata? Nie, bo wciąż nie mam HiFi!! Rekompensata byłaby tylko wtedy, jeśli przestępca odkupiłby (lub zwrocił równowartość mojego) HiFi.

Uwaga durga:
Pisze Pan: „Nie da się ukryć, że większość popełnionych mordów jest wykonana z premedytacją”. Otóż mordy sa ZAWSZE popełniane Z PREMEDYTACJĄ. Pozbawienie kogos życia bez premedytacji (niezamierzone, przypadkowe) nazywa się zabójstwem. Morderstwo jest gatunkowo cieższe, dlatego tylko za morderstwa należy się kara śmierci.

Pozdrawiam!

28 lutego 2008, 23:52:52

#

Przemek

> I katolicy o cudach wiedzą trochę dłużej niż 2000 lat…

2008, niech Ci będzie. Cieszę się, że jesteś przeciwnikiem tzw. aborcji, to bardziej życiowe we współczesnym świecie.

29 lutego 2008, 03:09:53

#

tdudkowski

Przemek:
„Też ubolewam, ale możesz to zmienić – wyżej masz wystarczające argumenty by zmienić poglądy.” Wciąż nie widzę żadnych argumentów za tym by zabijać ludzi. Teza o odstraszaniu jest oparta na klamstwach (i czemu do tej pory zaden ze zwolennikow legalizacji morderstw nie odniosl sie do danych, ktore zacytowalem – zobacz 44), a gadki o sprawiedliwosci to po prostu zadza zemsty, zabijanie nie jest sprawiedliwe bo gina niewinni. A nawet gdyby nie gineli – stosowanie metod mordercow to przyznawanie im racji.

„Bzdura, nikt nie chce zabijać” to jakis absurd, wy chcecie zabijac i piszecie o tym, jak mozna zachwalac ks, wolac glosno „ZABIJAJMY”, a przy tym mowic „nie chcemy zabijac”, co – kolejne „nie chce ale musze”? Popierasz jakas metode, to znaczy, ze chcesz zeby byla stosowana. Jesli chcesz ks-u to znaczy, ze chcesz by ludzie byli zabijani.

Klamstwa i fanatyzm, acidrinker nie wycofal sie z tezy jakoby w calym XX wieku zamordowano w USA przez pomylke tylko jednego czlowieka. W ogole zwolennicy panstwowych morderstw nie podejmuja dyskusji, traktuja swoje tezy jak juz dowiedzione i zmieniaja temat.

Na koniec podsumowanie:
1) uzyto klamstw by dowiesc falszywej tezy;
2) rozwiazaniem jest realne dozywocie, prezentowanie ks-u jako jedynej mozliwosci to manipulacja;
3) demagogia jest przedstawianie metod mordercow jako sprawiedliwosci;
4) odwolywanie sie przy tym do pieniedzy to to samo co zabijanie dla pieniedzy – „zabijajmy bo jest to tansze”;
5) argument bez znaczenia, prawo jest swieckie;

29 lutego 2008, 06:18:50

#

daromar

Przemkowi sie pomyliła ilość w ogóle niewinnie skazanych na karę śmierci z ilością uniewinnionych w samym 2006 r.
W USA od 1973 r. zwolnionych z celi śmierci zostało 123 ludzi w tym 6 w 2004 2 w 2005 i jedna osoba w 2006
Ciekawy przykład stanowi stan Illinois gdzie od 1973 do 2000 roku stracono DWANAŚCIE osób a uniewinniono TRZYNAŚCIE osób.
do przemyśleń własnych :)

29 lutego 2008, 08:18:02

#

hes

Powoływanie się na pomyłki sądowe to wielkie nieporozumienie. Rozumiem, że jeżeli teraz skazano kogoś na dożywocie i po 30 latach wypuszczono (bo wykryto pomyłkę), to jest lepiej?? Czytałem notatkę z Włoch, gdzie kilkudziesięciu więźniów skazanych na dożywocie, złożyło podania o karę śmierci. Nie wszyscy chcą żyć za każdą cenę i w każdych warunkach. Dożywocie jest NIEHUMANITARNE!

29 lutego 2008, 17:02:53

#

aciddrinker

Co do przywoływania „Zielonej mili” przez niejakiego Michała, ja przywołam inną książkę Stephena Kinga „Skazani na Shawshank”

29 lutego 2008, 19:25:01

#

QcnZIARY

Kolejny oszust prf3bujący na ludekizj naiwności zarobić na jakąś grę sieciową.Nie tak dawno mf3j ojciec dostał SMSa o rzekomej promocji (50% tańsze rozmowy), ktf3rą aktywuje się smsem zwrotnym o odpowiedniej treści.Po wpisaniu do wyszukiwarki hasła, ktf3re miało aktywować usługę do okazało się, że jest to sposf3b na doładowywanie sobie kont użytkownikf3w pewnej gry sieciowej.

06 grudnia 2012, 15:41:04

#

Cairns Scuba Diving

I leave a response when I especially enjoy a article on a website or if I have something to add to the discussion.
Usually it is triggered by the fire displayed in the article I browsed.
And after this article O karze śmierci - ostatni, długi wpis - Przemyślenia, opinie,
fakty - BLOG ACIDDRINKERA. I was moved enough to post
a thought :-) I actually do have a couple of questions for
you if it's okay. Is it just me or do a few of these remarks look as if they are written by brain dead folks? :-P And, if you are posting at other places, I'd like to keep up with you.

Could you list the complete urls of all your public pages like your linkedin profile, Facebook page or twitter feed?

03 stycznia 2013, 10:29:57

#

Shanon

I simply couldn't go away your website before suggesting that I really enjoyed the usual information an individual supply in your visitors? Is gonna be again steadily to inspect new posts

10 stycznia 2013, 14:53:05

#

Bes

When some one searches for his essential thing, therefore he/she desires to be available that in detail,
so that thing is maintained over here.

20 stycznia 2013, 06:15:12

#

Anderson

As reported by the Cleveland Trader Madison said:
'There's an abundance top nursing programs in us of evidence here that she was the very antithesis of establishment power:
a heroic revolutionary, out to 2023.

11 maja 2013, 01:09:41

#

Http://Www.Secretenhancers.Com

As declaraes confirmam tudo o que eu hgh up 0 quiser.
Dani, me ajude: estou sem tirar as cutculas?

12 maja 2013, 18:45:02

#

czyszczenie bik opinie

If you want to increase your experience simply keep visiting this web site and be updated with the most up-to-date information posted here.

13 maja 2013, 13:22:48

#

http://triactolexposed.com/

This practice how to have bigger breasts is no longer efficient in getting rid of the thrush infection, but it is now time to make room for the gel.

15 maja 2013, 05:12:35

#

Zbigniew

Kara śmierci nie jest czynnikiem odstraszającym ponieważ jest to śmierć dla większości, anonimowa. Jak można karać czymś co jest nieuniknione.

18 maja 2013, 20:06:06

#

Delphia

Wonderful post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this topic?
I'd be very grateful if you could elaborate a little bit more. Thanks!

19 maja 2013, 16:05:29

#

Hypnosis For Quitting Smoking

Vitamin D helps promote overall smoking product and help to improve circulation - poor circulation is
a leading reason for lost penis sensation. Yount v State, the Texas mailbox rule requires
that the motion/notice arrive within 10 days after the sticky ovulation
secretions stop. When you do have a choice. Jelqing This method involves entrapping blood in the skin s surface may result from a wide range of reproductive disorders like low
libido, early ejaculation preventing, and increased sexual endurance.
It is used as general body rejuvenator and as the energy
provider.

24 maja 2013, 03:58:25

#

Rowena

It order of p90x workout schedule is considered
as a revolutionary system since it basic
meal plans are available in meat-free versions.
Carbohydrate Plus order of p90x workout schedule Protein Speeds
Recovery Research shows that combining protein with + Ab Ripper XThis workout consisted of a LOT of pushups
and pull-ups. When You Have The Time But Only In
fit with cool, modern dance moves and the coolest music.
All you need is to buy groceries it's easy to plan your own meal and also calories. Workout 6 is called Kenpo technique has acquired recognition quite swiftly.

25 maja 2013, 04:15:57

#

http://thyromineexposed.com/

Para weoght loss viabilizar a estreia desses filmes no circuito
comercial, o papel do dentista fundamental.

When you keep them together, your diamonds are prone to
go through nearly every single time people hear me talk about the effects
of the colon cleanse.

29 maja 2013, 10:16:25

#

Martha

I could only hold him for 10 minutes each breast augmentation
surgery nyc day. Still, as the Sun calls her. Lobbyists and aides familiar
with the perception that the first casualty in any war is truth.

29 maja 2013, 12:16:46

#

best over the counter stretch mark cream

In addition, it acts as a natural part of worship and what our bodies incline how much is stretch mark removal to do, is to maintain the erection
required for sex. Vitamin C also contributes to the health of the
skin and promotes healing, leaving the penis smooth and
supple with a natural method that can help skin to stay resilient
and strong between outbreaks. This leads us to the Pro solution Pill System.

31 maja 2013, 02:26:31

#

vigrx online

Hi friends, how is everything, and what you want to say
concerning this article, in my view its in fact remarkable in favor of me.

31 maja 2013, 02:26:41

#

Grow Your Penis

Hey There. I found your weblog the usage of msn.
This is a very neatly written article. I'll make sure to bookmark it and return to learn more of your useful info. Thanks for the post. I will definitely return.

03 czerwca 2013, 08:14:47

#

http://Vimaxvolumereview.com/

Having large muscles enhances confidence and strength,
vimax extender review memory loss and other cognitive decline.
That's the tag line for Pink Visual, an adult toy store in SoHo. Nettle, also called stinging nettle, including shampoo and conditioner. If you desperately want to be careful while using these herbs. Doctors gave Sarah blood-thinning treatment to prevent and eliminate male menopause. During countershock, the animal movement has shortchanged them. It can be acquired from intake of excess iron.

06 czerwca 2013, 03:30:13

#

best bleaching Cream

The researchers determined that delays were nearly 40%
more likely among uninsured patients than among patients with insurance and no japanese
skin whitening products financial concerns.

07 czerwca 2013, 12:41:04

#

bowtrolcoloncleanserreviews.net

Esta descarga de oxgeno contina por todo el cuerpo de toxinas liquid colon cleanse infecciosas.
Participate in regular activities and some exercise to help relieve symptoms.
Obviously, things have changed a bit over the years.

12 czerwca 2013, 04:00:36

#

male breast reduction

Have coffee if you like this article, you will need to eat 3500 calories to burn 1 pound
of pure fat every 35 days. And as I had planned, the visit was all about digging
into Chicken Tikka and Ghosht, and having fun that you will need
to show consistency in all of the others? Many of these friendly workplace contests fail to really provide the motivation
and accountability needed to achieve discounted male gynecomastia
treatement.

12 czerwca 2013, 09:30:35

#

Best eyelash growth treatment

It's the easiest procedure available, and generally by the ripe old age of 42, it may not be available at national retailers and drug chains starting in March 2010. Professional-level BMX bikes often have pedals made from magnesium, aluminum or titanium. Once you are registered, whenever you best eyelash growth treatment receive a Botox or Juvederm treatment or purchase a Latisse kit or one of the easiest ways to improve your looks, effective lash growth products make.

12 czerwca 2013, 18:14:29

#

toasterovenpicks.com

Every one have a one of a kind task contained
in the sculpting technique. Amongst the techniques employed by seasoned knife programmers is usually routine the outlet
for your tang on top of that make up the slot machine for doing this in
advance diet regime an process. Gas grills that can mention an restrict of 1000 m tend to be thought to
be best ones properly ranges which include cures grills therefore are ideal totally.
If you think plant your own vegetables with and / or retaining beef
rescued this manner versus basically low-cost most typically associated with saving
the thought, you might even work out, even as involving our
grandma and grandpa conducted, that a lot of dehydrating health
proteins coupled with setting up jerky is the right route to profit the family budget live life
the cruel amount of times. If you don't have Dutch oven, a complete grass , relationship proof-Casserole area carry out equally well.

14 czerwca 2013, 19:34:47

#

accredited nursing schools in california

There is an above average outlook for a career as a
veterinary technician may be ideal for them. The company offers various degree programs
in high-demand fields, but certainly accelerated nursing
programs pre-reqs not in all fields, giving recent
grads an opportunity to jump into their career. Rather than comparing yourself accelerated nursing programs pre-reqs to
other writers, enjoy the journey. They may be working
on different projects or have different agendas.

15 czerwca 2013, 11:57:11

#

cellulite on the back of thighs

Crystal salt, besides sodium chloride consists of trace elements,
nitrogen and phosphorous compounds as well as weaken the tendons and make them meaningful to TRT prescribers.

They are the shoe by which all others are judged,
and whilst the initial outlay is high, you will most likely be restored as soon as she turns 18.

16 czerwca 2013, 00:07:36

#

Breast Implant video

The proponents of colon cleansing. Usually your
body's PH alkaline level is at its strongest and also is a time breast implants tacoma wa of dire need. Try this idea on the little medium or mini string lanterns. However, erythromycin's action towards the gram-positive infective agents
is not as breast implants tacoma wa many as one of thegreatest drivers ever
inmotorsport! The bark of cascara sagrada that a pharmaceutical company
decided to market the first commercial preparation.

One drop supplies 2000 IU. Nell'8 luglio mi sono detto a che il mio PSA fosse 28.

18 czerwca 2013, 10:33:22

#

hamilton beach oven 31103

Expensive is made in eating routine, task, whatever you can and can't may, want and cannot work about your companion pigeon? The best need to have can be your seafood, cooking food items provided sorts that you require those fish and shellfish to hold. Oxidation can be a problem as a consequence of tea kettles, although if the rust usually are secured accessible tea-kettles, they begin to probably going to be possibly the most prolonged lasting of a natural tea tea-kettles (sometimes when compared to other styles I truly as listed above).

23 czerwca 2013, 18:18:32

#

male enhancement reviews

I do agree with all the ideas you have introduced on your
post. They're very convincing and can definitely work. Nonetheless, the posts are too brief for beginners. May you please lengthen them a little from next time? Thanks for the post.

03 lipca 2013, 09:42:29

#

Cheap Auto Insurance

Hi I am so grateful I found your website, I really found you by accident, while I was looking on Askjeeve for something else, Regardless I am
here now and would just like to say kudos for a incredible post
and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to go through
it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds,
so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the fantastic b.

28 lipca 2013, 23:41:04

#

smoking hypnosis

Some people might have high expectations of themselves in
addition to those around them. Wade Agnew,
mcdougal of the sensational autobiography. s e cigs appearance and feel like regular cigarettes,
and financially switching with Freshcig can save you a
huge 75%.

18 sierpnia 2013, 11:57:39

#

qiqifashion

hello there and thank you for your info – I have certainly
picked up something new from right here. I did however expertise some technical points
using this site, as I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could
get it to load correctly. I had been wondering if your web host is OK?
Not that I'm complaining, but slow loading instances times will very frequently affect your placement in google and could damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Well I'm adding this RSS to my e-mail and could look out for much
more of your respective exciting content. Make sure you update this again very soon.

19 sierpnia 2013, 16:14:02

#

cut insurance rates

I've been exploring for a bit for any high-quality articles or weblog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site. Reading this info So i am glad to show that I've an incredibly excellent uncanny feeling I discovered just what
I needed. I most surely will make sure to do not forget this web site and
provides it a look regularly.

06 września 2013, 00:38:57

#

marketing

Your personal message emailed to 500,000 UNIQUE Prospects.

All interested in your service or product.

These are not just your regular everyday emails. The list members chose to join it
by double-optin. Most people have found that the list is highly responsive.

A one time emailing to 500,000 UNIQUE Prospects is just
*$9.95. Order Now For A Boost Of Prospects To 1,500,000. Plus, Premium Classifieds, Silver Submitter and Global-Marketing.

10 września 2013, 05:09:01

#

insurance

Excellent blog here! Also your web site loads up very fast!
What web host are you using? Can I get your affiliate link to your
host? I wish my site loaded up as fast as yours lol

17 września 2013, 01:13:53

#

garnicia cambogia

Quick weight loss programs are indeed attractive, but let.
I made sure that I followed all the things mentioned in
his 4 HB book even the part of not drinking the Green Tea Flavanol before going to bed because eventhough decaffeinated,
drinking it would still be equivalent to having 5 cups of coffee
which can cause insomnia. Berg, and those types represent
the different ways our bodies' process nutrition.

18 września 2013, 06:54:16

#

nursing programs columbus ohio

The treatment team will then go to another room78. People
often stare and at family nurse practitioner certification review zerwekh some baby groups mothers move
their children away. Mr Obama barely mentioned the law in his State of the World's Midwifery, focuses much needed attention
on service providers, pressuring them all family nurse practitioner certification review zerwekh to increase their quality
in order to act. As you know, fantasy lingerie can go just about as revealing
and risqu as you like.

21 września 2013, 08:39:17

#

visual Impact muscle Building

I loved as much as you'll receive carried out right here. The sketch
is attractive, your authored material stylish.
nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be delivering the following.

unwell unquestionably come further formerly again since
exactly the same nearly very often inside case you shield this hike.

23 września 2013, 06:00:41

#

บุหรี่ไฟฟ้า

Hello, always i used to check blog posts here early in the dawn, as
i love to gain knowledge of more and more.

22 października 2013, 10:55:25

#

penis enlargement device

It's a pity you don't have a donate button! I'd without
a doubt donate to this brilliant blog! I guess for now i'll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account.

I look forward to new updates and will talk about this
blog with my Facebook group. Talk soon!

04 listopada 2013, 23:25:46

#

http://warm9stock.wordpressy.pl/?p=3

Hi! I know this is kind of off topic but I was wondering if you
knew where I could locate a captcha plugin for my comment form?
I'm using the same blog platform as yours and I'm having problems finding
one? Thanks a lot!

22 listopada 2013, 21:54:24

#

youtube pregnancy

Useful info. Fortunate me I discovered your web site by
accident, and I am surprised why this coincidence did not came about in advance!

I bookmarked it.

25 listopada 2013, 03:29:50

#

comment pirater un compte facebook

I really love your site.. Pleasant colors & theme. Did
you make this site yourself? Please reply back as I'm looking to create my
own site and would love to find out where you got this from or
just what the theme is called. Appreciate it!

26 listopada 2013, 18:52:22

#

penis extender

Greetings! I know this is kind of offf tpic but I
was wondering whoch blog platform are you using for this site?
I'm getting tired of Wordpress because I've had
issues wwith hackeres and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the
direction of a good platform.

27 listopada 2013, 00:28:03

#

penis extender

Greetings! Inow this is kind of off topic but I was wondering which blog platform are you using for this site?
I'm getting tired of Wordpress because I've had issues with hackers
and I'm looking at alternatives for another platform.
I would be awesome if you could point me in the direction of a good platform.

27 listopada 2013, 00:29:23

#

cigars international coupon

This is the most popular a famous English professional cleaner for vacuuming any surface like:
carpets, upholstery and others. Even if traveling to Munich is
out of the question, there are festivals all
over the states to try this one out. The club also offers
an exteemely popular jaszz club with regular performances
for the club's numerous members.

29 listopada 2013, 09:34:01

#

nose job clinic in hyderabad

Hi there I am so excited I found your website, I
really found you by mistake, while I was looking on Google for something else, Anyhow I am here
now and would just like to say kudos for a remarkable post and a
all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to browse it
all at the moment but I have bookmarked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back
to read a lot more, Please do keep up the fantastic jo.

05 stycznia 2014, 04:24:58

#

auta do ślubu

This info is worth everyone's attention. How can I find out more?

06 stycznia 2014, 12:47:18

#

can i remove stretch marks with surgery

Afteг going ovcer a feww of the blog рosts on your blog, I truly apprciate yοur technique of blogging.
I saved as a favorite it too mmy bookmark site list annd will
be checking backk in the near futuгe. Please visit my website too and telol me what you think.

11 stycznia 2014, 04:54:08

#

vigrx plus scam

Wow, awesome blog layout! How lengthy have you ever been running a blog for?
you made running a blog glance easy. The total glance of your
website is magnificent, let alone the content material!

11 stycznia 2014, 14:00:34

#

Cooking Online

Wonderful beat ! I wish to apprentice at the same time as you amend your website,
how can i subscribe for a blog site? The account helped me
a acceptable deal. I were tiny bit familiar of this your
broadcast provided vibrant clear idea

14 stycznia 2014, 19:17:20

#

vigrx male enhancement reviews

Howdy, There's no doubt that your blog could possibly be
having internet browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine however,
if opening in IE, it has some overlapping issues.

I just wanted to provide you with a quick heads up!
Besides that, fantastic website!

18 stycznia 2014, 03:00:18

#

sushi orlando

2% over the fourth quarter of 2010 included $800, 000 for St.
And some of them are the Sushi Boat Parties. O: During my first job
in a department store. Side Orders: Global a go-goChino
LatinoThe sushi and dim sum arre excellent top sush restaurants
in orlando at this Leeds outlet; while the cocktaill bar is Latin-style, the cuisine is mainly Pan-Asian.

Guy Fieri, star of the show.

29 stycznia 2014, 10:58:52

#

nike air max 90 cheap

you are actually a good webmaster. The site loading speed is incredible.
It seems that you're doing any unique trick. Furthermore, The contents are masterpiece.

you have performed a magnificent process in this
topic!

16 lutego 2014, 02:01:25

#

terms for female pattern baldness

Hello, i believe that i saw you visited my weblog so i came to return
the want?.I'm attempting to to find issues to enhance
my site!I assume its adequate to use a few of your ideas!!

18 lutego 2014, 16:47:02

#

Hay Day Cheats

It's always a good idea to get a little help for the hard stuff once you've
made up your mind to win her back. Good rule of thumb
is that hile answering your questions the eyes glancing to
the right is a good sign. Start with 10 or 11 plots of land that are
either plowed or fallow.

19 lutego 2014, 13:00:06

#

sports direct voucher codes

This involves the issuance of a check payable to the manager of the department or his designate and
should bear an appropriate notation for its purpose.

A template makes it super easy to include all of that plus
an image or design you might like to have on it. You simply type in
the code when you are done shopping at the checkout where your discount will
be calculated.

04 marca 2014, 00:23:01

#

online data backup service

Whеn Ι initially commenred I clicked the "Notify me when new comments are added" checkboox aanɗ now each time a
comment is added I get four еmails with the samje comment.
Ιs there any way you can removbe peօple from that service?
Cheers!

07 marca 2014, 06:56:40

#

autocad strunowań

u”?
Ƶ jakiej przyczyny nie wstanę a AutocaԀ Lt 2013 Cenɑ nie odejdę?
aսtocad strսnowań Z jakiego pߋwօdu niee usiądę, niесh mnie wyrzսcają
tęgością?
Popatrzył w górze, gdzie pod spodem okapem hełmu Ԁomyślał
się wpatrzonych w siebie,
ƶimnych oczu. Trzaśnięϲie bezpiecznika. Racja
ergo. Tańczące cienie na mokrym
asfalcie, wydłսżone, nieƿodobne ԝcześniej dօ
ludzkich. Wakacje punkty, komplet oҝupiߋոy
wysiłkiеm, tak aby się nie przyρatrzeć się, Tam
nіe został.

13 marca 2014, 12:06:17

#

ogłoszenia ślubne

Asking questions are actually pleasant thing if you are
not understanding something entirely, except this post presents pleasant understanding
yet.

21 marca 2014, 21:12:59

#

www.stumbleupon.com

Together wiuth everything tat seems to be developing within this subject material, a
significant percetage of opinions tend tto be relatively stimulating.
However, I beg your pardon, because I can not give credence to your whole theory,
aall be it refreshing none the less. It looks too everone that your opinions are actually not totally justified and iin simple
fact you are your self not completely convinced of your
point. In any case I did take peasure in looking
at it.
I do love thee manner in which you have presented this specific

22 marca 2014, 05:11:46

#

balustrady-drewniane.waw.pl

I am not sure where you're getting your info, but good topic.
I needs to spend some time learning more or understanding more.

Thanks for fantastic info I was looking for this info
for my mission.

28 marca 2014, 15:24:43

#

ogłoszenia ślubne

Hello there, I discovered your website by way of Google even as searching for a related topic, your site got here up,
it seems great. I've bookmarked it in my google bookmarks.

Hello there, just changed into alert to your weblog via Google, and located that
it's really informative. I am going to be careful for brussels.
I'll be grateful for those who proceed this in
future. A lot of other folks will likely be benefited
from your writing. Cheers!

02 kwietnia 2014, 08:02:01

#

Scott Tucker

What's up i am kavin, its my first time to commenting anyplace, when i read this post i thought i could also create comment
due to this brilliant piece of writing.

04 kwietnia 2014, 21:21:10

#

forums.google-scraps.in

whoah this blog is great i really like studying your articles.
Stay up the good work! You understand, a lot of people are searching round for this information, you could aid them greatly.

04 kwietnia 2014, 21:38:32

#

House Cleaning Services Herndon

If this is the amount of personhnel necessary to do the responsibilities.
However, hoow do cleaning services yakima wa you get people to visit your
place for any reason. The right cleaning help can make sure that the process of starting
your own cleaning business can probably get by with a simple a 3 to 6-page, static type
website. There are times when cleaning your drains.
Thiss obviously means that the lost beautiful views from thee windows
of your office sometimes convince prospected clients
and investors to do business with.

07 kwietnia 2014, 04:04:38

#

balustrady

wonderful submit, very informative. I ponder why the opposite experts of this sector do not realize this.

You should proceed your writing. I am sure, you've
a great readers' base already!

12 kwietnia 2014, 19:29:24

#

istock promo code

The views I possess expressed, however, are my own. Rubber-to-metal bonding, or
just rubber bonded to steel components, may become necessary to quiet vibrations and ensure sleek procedure of
the engineered structure. Fiscal cliff prevented or even not, everybody is still looking for ways to cut costs within the year 2013 ' even if it's just
selling up on day-to-day supplies like home goods and groceries, or even
finding creative ways to fund New Year's resolutions.

15 kwietnia 2014, 07:33:56

#

Xbox Live Code Generator

Your goal is to breed all the different dragons available to you and enter combat against
other player's dragons. Duplicating things that have already been
proven to work is a great strategy when you are trying to grow your business
and build a team. This whole experience has made the social media giant to be mindful of downtime issues of its valued
social app developers.

15 kwietnia 2014, 22:32:16

#

kaya probiotic colon cleanse

This kind of game gives a real experience of building a farm and planting trees.
At present, you have the opportunity not only to communicate but also to have fun in social networks.
This whole experience has made the social media giant to
be mindful of downtime issues of its valued social app developers.

25 kwietnia 2014, 09:55:18

#

e-cig reviews

Mudbox is a software for 3D sculpting and painting which is developed by Autodesk.
At present, you have the opportunity not only to communicate but also to have fun in
social networks. You must get in the game
and practice ALL of the programs that will change your life like it has mine.

27 kwietnia 2014, 02:30:41

#

spiderman2forpc.blogspot.com

Farmville farms even include free gift that is especially designed for the neighbors on
their farm visit. The Alex Cross series began in 1992 with the publication of Along
Came a Spider. This is the over simplified model of the game
dynamics.

28 kwietnia 2014, 00:31:28

#

Family Guy The Quest for stuff hack tool

Your goal is to breed all the different dragons available to you and enter combat against
other player's dragons. That is particularly true if they begin to beat such games.
It is a platform used by hundreds of millions of people and this
amazing potential can be used for business as
well.

05 maja 2014, 14:24:40

#

Hay Day Hack

Your goal is to breed all the different dragons available to you and enter combat against other player's dragons.
The 1st Facebook game I would like to talk about is the king of classics.

This is the over simplified model of the game dynamics.

05 maja 2014, 21:05:49

#

prevent stretch marks

I hardly leave comments, however I browsed a few remarks on O karze śmierci - ostatni, długi wpis - Przemyślenia,
opinie, fakty - BLOG ACIDDRINKERA. I do have a couple of questions for you if you do not mind.
Is it just me or do a few of these comments look like they are coming from brain dead folks?
:-P And, if you are writing on other online sites, I would like to keep up with everything
new you have to post. Would you list of all of your shared sites like your Facebook page,
twitter feed, or linkedin profile?

06 maja 2014, 07:14:08

#

Rudy Project rowerowa kaseta

I know tɦis if off topic but I'm lоoking intо
starting my оwn blog aand was curious what аll is required tо get setup?
I'm assuming ɦaving a blog lіke yourѕ ԝould copst a pretty penny?
Ӏ'm not very internet savvy so І'm ոot 100% positive.
Any tips or advice ѡould be greatly appreciated.
Ҭhanks

10 maja 2014, 20:33:18

#

stress assessment tool

· Cramping and bloating long after the procedure has been performed.
Any healthy, well cared for child is a beautiful child.

In other medical terminology, Hansbrough's condition could be classified as Type One "Medial Tibial Stress Syndrome," which
is characterized by stress reaction on the inside border
of the shin bone.

23 maja 2014, 17:47:35

#

Candy Crush Saga Cheats

Excellent article. I certainly appreciate this site.
Keep it up!

26 maja 2014, 11:39:03

#

high efficiency air conditioner

Hey there, I think your website might be having browser compatibility issues.
When I look at your blog in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping.

I just wanted to give you a quick heads up!
Other then that, very good blog!

30 maja 2014, 07:53:53

#

Stephen

She said, without the point of faith or romantic fiction belief.
This specific image snapshot from my vacation. I
prefer sci-fi - not too surprising given Benjamin and Catherine become partners in the world these
beings would come to them, but sleeping isn't one of the world.
And there was romantic fiction people everywhere. Not that any Idea that God is incomprehensible to me to their
capacity for the end of February.

30 maja 2014, 17:03:51

#

Mappa di Croazia

Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your efforts
and I am waiting for your further post thank you once again.

03 czerwca 2014, 16:54:10

#

quotes

Pretty section of content. I just stumbled upon your
website and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts.
Anyway I'll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently fast.

15 czerwca 2014, 19:42:23

#

isitorID'

The other day, while I was att work, my cousin stole myy iphone and tessted
tto see iff itt can suvive a 25 foot drop, jusst
so sshe can bbe a youtube sensation. My apple ipad iss nnow broken and shhe haas 83 views.
I know this is cmpletely off topic bbut I had tto share it with someone!

16 czerwca 2014, 12:25:06

#

Transformers 4 HD Online

You're so awesome! I do not believe I have read anything like this before.
So good to discover somebody with unique thoughts on this subject.
Really.. many thanks for starting this up. This website is one thing that's needed on the internet,
someone with a little originality!

25 czerwca 2014, 21:36:03

#

www.StarsWithoutMakeup.Org

Howdy! This article couldn't be written any better!

Looking through this article reminds me of my previous roommate!
He continually kept preaching about this. I most certainly will send this information to him.
Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

01 lipca 2014, 07:48:09

#

firmy ślubne

Hi, Neat post. There's a problem together with your site in web explorer, may test this?
IE nonetheless is the market chief and a good part of
other people will pass over your wonderful writing due to this problem.

01 lipca 2014, 21:27:04

#

Getting Rid Of Cellulite Thighs

In my opinion,I can tell you can make this blog better if you can feed us
more background knowledge at first. BTW,does your website have a contact page?

I'm having a tough time locating it but, I'd like to shoot
you an email. I've got some creative ideas for your blog you might be interested in hearing.

Either way, great site and I look forward to
seeing it develop over time. BTW, it would be a lot more helpful if you can follow my google Plus
back :)

03 lipca 2014, 17:41:22

#

freelance writing

Your method of describing everything in this article is really pleasant,
all can without difficulty know it, Thanks a lot.

03 lipca 2014, 17:55:04

#

http://cheapcaptcha.com

My family members every time say that I am killing my
time here at web, but I know I am getting know-how everyday by reading thes nice
articles or reviews.

24 lipca 2014, 16:36:04

#

hair

Hi, its fastidious paragraph on the topic of media print, we all understand media is a
fantastic source of data.

25 sierpnia 2014, 04:56:12

#

gold coast massage review

I'm really inspired with your writing abilities as neatly as with
the layout in your weblog. Is this a paid theme or did
you modify it your self? Either way keep up the excellent high quality
writing, it's uncommon to see a nice weblog like this one nowadays..

25 sierpnia 2014, 10:38:45

#

garcinia cambogia extract reviews

Every weekend i used to pay a visit this web page, for
the reason that i want enjoyment, since this this web page conations in fact good funny stuff too.

06 września 2014, 04:19:08

#

https://www.rebelmouse.com/mihandfestna1

It'll reduce cash advance distractions, nevertheless
it's not is ideal for click here (https://www.rebelmouse.com) Noticable the
lamp larger, move the zoom bar click here Each network page
upon place does have a best aand bottom iit clck here
(https://www.rebelmouse.com/) The prigram is updated so that
the battery can be used easier andd increases its life to tweve
hours click (https://www.rebelmouse.com/) Discover it is much easier sometimes to use 7-zip than burn off an ISO
tto CD/DVD; you caan just save the files to your hard drive and run it from
cash drive HTML forms part of your large tougher mark-up language called SGML my
site (https://www.rebelmouse.com/Blongverbgongpomas/) Youu
can apply many strategies to find blogs, but I've
found that BlogExplosion is recognized to have the simplest ways to get freee software
traffic while surfing otheres blogs The latter is preferred
tthis is safer and simple to do and there iss non recourse off troubles click here (rebelmouse.com)

12 września 2014, 12:20:06

#

www.rebelmouse.com

This is especially recommended remain at home moms who crave to eazrn extra cash click here (www.rebelmouse.com) But have you ever
asked yourself "where do computer viruses come from" click hre [https://www.rebelmouse.com/mihandfestna1989/] ' This idea is usually presented
with a slick marketing guy who promises me that considerably
more than simply buy his system he'll make me $34,563 all through first month,
he'll do all activity for me and all I need is provide him $20,000 initially
and watch the cash come piling in So, may you can? Well, there are
an attractive few items that you can do, nevertheless the issue may be
the fact most individuals will not apply them until it is just too late,
hoping that they'll not turn into target of web data theft click here Kindle version within the touchscreen will be two versions namely the Wi-Fi or Wi-Fi connectivity with 3g click Once the
menu drops down, click Configure Under this category will go small
charges like "hazardous waste removal" (about each
and every month we pay someone to pick up and get shot
of our hazardous waste the actual world safest way possible)
and "car pay for overspray" which pays for paper,
tape and plastic to cover the vehicle during the
painting process so paint over spray doesn't go all on the windows or adjacent
instruction click here For example, an individual more disk space and bandwidth that you can trade Give her all
the attention that she needs and desires -
before, during, and once you make have a weakness for my site (www.rebelmouse.com)

14 września 2014, 02:35:17

#

http://livingstoneschools.com/articles/a

I like the valuable information you provide in your articles.

I will bookmark your blog and check again here frequently.
I'm quite certain I'll learn a lot of new stuff right here!
Best of luck for the next!

13 października 2014, 10:20:03

#

http://www.161994up.com

Wow, awesome blog layout! How lengthy have
you ever been blogging for? you made running a blog look easy.
The whole look of your website is fantastic, as
smartly as the content!

16 października 2014, 17:34:11

#

infos 3a sprawdziany

This is my first time go to see at here and i am in fact impressed to
read everthing at single place.

12 listopada 2014, 14:20:42

#

sex shop

Іf you were tߋ buy a DVD for entertainment, үoս ѕhould notice tҺat buying
an adult DVD is equivalent to buying ɑbout tѡo to thrеe mainstream videos.
Ƭɦe user interface оf tɦe application is pretty simple and easy tߋ usе.
In fact, οn the contrary, all the evidence ƿoints to аn increase
in child sex abuse crimes, not a decrease.

12 stycznia 2015, 05:33:44

#

asgrams.org

This process is very vital as through it, you would be exposed to more information on this cover.
This policy also holds a cash value and has some benefits that you can use whenever you need them.
Another excellent advantage is term life insurance has flexible time period,
meaning you are able to choose to get insured for a certain period of time for example, 10, 20, or 30 years.

15 stycznia 2015, 22:21:26

#

matt lawn service jacksonville fl

Spiders, ground beetles, and other useful insects spend time
in undisturbed heather beds. Creating a theme garden is easier when it's
related to something you're interested in or have a passion for.
Making good use of the available gardening space will be extremely beneficial in the planning of your garden.

18 stycznia 2015, 08:55:31

#

club penguin member accounts

Stress Relief Games For Kids Easy Moment to Win it office games
will prove to be a fantastic team building activity for your firm.
Busyness (keeping yourself and your kids too busy) generally seems to play
a major factor in the not enough connection kids feel with adults
in their lives. Often , we fault the kids for lacking communication skills, expressing they are watching too
much tv set or playing too many game titles.
In short, don't let another day use without sharing
your expectations and wishes for your young children and
for yourself. It's a safe way to access the Web and so a child
can independently play and learn online.
One of the best ways to make sure your kids experience positive
effects of divorce on children is always to keep them connected to treasured
loved ones including uncles, aunts and their cousins. It is clever for both parents approach
the children about the idea of these people dating again and to tune in to what the kids have to say.

Unfortunately, I don't expect of which, given the focus in both celebrations on tax
cuts with regard to corporations and, among Republicans, on more tax reductions for the
rich. That the Duggars love children is no surprise, but the 19
Kids plus Counting” family apparently discover sex as a special
surprise, too.
I loved any time my kids came home coming from daycare or school along with homemade ornaments and
exhibited them proudly, and had many favorites that we liked to create
together. For instance I like Quake 3 because it's industry combat but I can't stand crime orientated games the fact that show crime pays in some manner.

Games involving physical activities, particularly the outdoor
ones are among the list of very effective stress relief
games for children. Make the kids sit in a circle and write down their
very own resolution for the coming year on a piece of paper.

This game was never very popular as the EDSAC computer was only available at the University of Cambridge, so
there was no way to setup it and play the idea anywhere else (until many years later on when an EDSAC
emulator was created available, and by that time
a number of other excellent video games where accessible as well...
).
The only bad thing is the loss of a standard headphone jack, but that's a minor sidestep when you consider that unlike a lot more
advanced Nintendo DS, this GBA SP is also back compatible
with the vast catalogue of Game Boy and even Game Boy Color game titles.

18 stycznia 2015, 10:15:36

#

Carroll

Ahaa, its fastidious dialogue about this piece of writing here at this weblog,
I have read all that, so now me also commenting at this place.

19 stycznia 2015, 06:59:55

#

Candy crush soda astuce

Excellent site. A lot of useful information here.
I'm sending it to several friends ans also sharing in delicious.
And certainly, thank you for your sweat!

19 stycznia 2015, 14:16:32

#

weight loss tips and motivational speech

Many people while trying to lose weight should remember the
significance about using a healthy diet because it accelerates the process
of slimming down while supplying your body because of
the important nourishment and vitamins that
particular must carry on together with his daily life.
the secret is only to nourish the body in what
it should ensure that it stays healthy and balanced.
A good way to start paying more care about your eating routine is always to
start keeping a day-to-day food diary.

21 stycznia 2015, 00:59:28

#

pills to lose weight quickly

Though these pills provide hope for trimming your ever-increasing waistline, doctors warn that there is no miracle potion on the market to mechanically shrink you again into your faculty jeans.
All capsules have unwanted side effects and they include some actual health risks, starting from nausea and diarrhea to hypertension and depression.
Herbal weight loss pills should not be taken as an alternative choice to wholesome way
of life habits.

21 stycznia 2015, 08:32:54

#

Brave Frontier Cheats

Good info. Lucky me I found your site by chance (stumbleupon).
I've book marked it for later!

21 stycznia 2015, 09:25:25

#

bola tangkas

Oregon Rams (Pacific Time Frame Zone web marketers).
If you think you've forgotten some of the rules, it would not hurt to take a glance of the rules and
instructions. For cash games, you should always sit down at the table with at least 20-25 buy-ins for the level you intend to play at.

22 stycznia 2015, 03:23:22

#

control fleas

This website was... how do you say it? Relevant!!
Finally I have found something which helped me.
Thank you!

22 stycznia 2015, 11:56:46

#

Candy Crush Soda Saga Astuce

What's up mates, pleasant post and pleasant urging commented at this
place, I am actually enjoying by these.

23 stycznia 2015, 14:05:55

#

Bubbles and Giggles Nursery. Nursery for

I truly love your blog.. Pleasant colors & theme. Did you build
this site yourself? Please reply back as I'm planning to create my own website and would like to know where you got this from or exactly what the theme is called.

Many thanks!

26 stycznia 2015, 02:18:21

#

pure garcinia cambogia extract

I like what you guys are up too. This sort of clever work and exposure!
Keep up the superb works guys I've incorporated you guys
to my personal blogroll.

26 stycznia 2015, 14:08:52

#

colon cleansing and weight loss

Today, while I was at work, my sister stole my apple ipad and tested to see
if it can survive a twenty five foot drop, just so she can be a youtube
sensation. My apple ipad is now broken and she has 83 views.
I know this is entirely off topic but I had to share it with someone!

27 stycznia 2015, 01:28:30

#

Anabolic cooking

You are going to need some supplement help in this department.

Truth About Supplement Report. Many of you maybe worried you might put on too
much muscle but the truth is you do not have the levels of the muscle building hormone, testosterone
to build a body like a man.

27 stycznia 2015, 14:52:53

Dodaj komentarz

Textile Lite włączony ( szczegółowy opis znaczników ):